Петролът остава евтин в следващите 15 години


18/09/2015, 01:09

Пренасищането със суров петрол може да задържи цените ниски през следващите 15 години, според прогноза на банката Goldman Sachs.

Шансът цените да паднат до 20 долара за барел са по-малки от 50 процента, коментира в интервю за Bloomberg Джефри Кюри, главен анализатор на компанията. По думите му дългосрочната прогноза на финансовата институция е за цени около 50 долара за барел.

По-рано през месеца от инвестиционната банка съобщиха, че глобалният излишък на петрол е повече от очакваното и че ако не се намали достатъчно бързо производството, цените могат да паднат до 20 долара за барел.

„Когато мислим в по-дългосрочна перспектива за цените на петрола, ние виждаме 50 долара за барел", коментира Кюри.

В последно време петролът се движи именно около тази цена - днешната му стойност е малко над 50 долара за барел.

Цената на петрола през годините - връща ли се тази от 90-те?

 

money.bg

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



ДГ "Д-р Петър Берон" във Варна кани на пътуване през времето
Дата: 10/05, 18:36

Кремъл: Очакваме скоро в Москва американските посредници за прекратяване войната в Украйна
Дата: 10/05, 18:25

Малджански: Идва световна криза, а ние не произвеждаме нищо, изнасяме само малоумие
Дата: 10/05, 18:19

Десет дни след активизиране на свлачището край Пампорово движението в района остава ограничено
Дата: 10/05, 18:09

Пол Мание спечели и третия етап от Джиро д'Италия
Дата: 10/05, 18:01

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия