кадър: Би Ти Ви
Изхвърлиха ме като парцал! Не като стара географска карта, а като парцал, заяви пред „Тази сутрин" по bTV култовият учител в Немската гимназия Григор Димитров – Грегъри.
„Отдавна ми беше ясно, че в момента, в който променят Трудовия кодекс, веднага ще ме махнат. На 17 юли Държавен вестник публикува текста. Аз съм на 65 години. Имам 42 години трудов стаж. Спор няма, че ще си тръгна. Не директорката, а секретарката ме извика, за да ми съобщи, че ме пенсионират. Каза ми, че училището няма да има нужда от мен и като пенсионер”, добави обичаният от много поколения учител.
„Много обичам учениците си. С каквото съм могъл, съм им служил вярно и предано. Така съм служил и на Немската гимназия”, каза още Григор Димитров, пише и блиц.
„Кампанията, която организираха учениците на 15 септември, може би е най-силната. Аз съм само поводът. В годините назад е имало много остри неща спрямо директорката Вера Кантарджиева, но винаги се покриваха. Вярвам на министъра, но не вярвам на тези, които стоят зад нея. Мисля, че тя пак ще се спаси”, каза още той.
Откриха починал човек до метростанция „Опълченска“ в София
Дата: 12/05, 22:06
Шестокласник от Добрич върна изгубена пенсия и показа, че доброто е живо
Дата: 12/05, 21:50
Русия тества новата си междуконтинентална ракета
Дата: 12/05, 21:44
Илиев: По-агресивни сме, скъсяваме дистанцията до хората и сме доволни от това нещо, има промяна
Дата: 12/05, 21:41
Тенчо Тенев: У нас няма сериозни санкции за нарушителите по пътищата
Дата: 12/05, 21:342 Коментара