300 милиона лева губи икономиката ни за всеки почивен ден


20/09/2015, 15:31

кадър: Нова тв

 

300 милиона лева губи икономиката ни за всеки почивен ден, а отработването в събота е обречено на по-ниска производителност, предава Нова тв.

Около тези сметки се обединиха бизнесът и синдикатите, в разгара на поредните четири почивни дни около Деня на независимостта. 

Ивелина е от Разград, но работи в София от много години. Намираме я на автогарата, на път за вкъщи. Споделя, че не се е прибирала при семейството си от предишните четири почивни дни по Великден. 

„Най-накрая малко повече време, почивни дни, за да си отдъхна, да си видя най-близките хора”, радва се Ивелина. 

Сега на нея ѝ предстоят пет часа и половина път до Разград, като още на тръгване се сблъсква с най-различни проблеми. 

„Хората не са правилно упътени, не знаят накъде точно да се насочат, към кой сектор, къде точно се намира автобуса. Трудно е”. 

Според експертите основните затруднения при дългите почивни дни идват при работата с чуждестранните фирми. И особено в периодите, когато не съвпадат с техни празници.

И още – при брутен вътрешен продукт от 82 млрд.лв. тази година, за един работен ден изкарваме около 300 млн.лв. 

Дългите почивки обаче водят до отработване в събота, а това като цяло е обречено на по-ниска производителност, смятат икономисти и синдикати. 



Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



БАБХ засилва контрола на "Капитан Андреево" с помощ от ЕК
Дата: 11/05, 13:54

Преобразяват площада пред жп гарата във Варна и улици в "Гръцката махала", някои стават пешеходни
Дата: 11/05, 13:49

Синдикат "Образование" иска законова гаранция за размера на учителските заплати
Дата: 11/05, 13:39

Нови правила за безопасна работа на морските пилоти
Дата: 11/05, 13:24

Бизнесът скочи срещу почивен понеделник след празник
Дата: 11/05, 13:091 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия