Българската и японската култура имат много общи корени. Това е посланието в новия спектакъл „Я“ на сдружение „Наш свят“. Българо-японската продукция може да се види на 23 и 24 септември в сградата на сдружението и в Малки римски терми от 19:00ч.
Тя разиграва тракийския бит, пресъздаден от българка и японски ритуали, в изпълнение на гости от далекоизточната страна. Има препратки към старата българска история, дори към богомилите, разказват организаторите.

„Я“ означава стрела на японски и „аз“ на други езици. Стреляне с лек е кулминацията на спектакъла в изпълнение на българската актриса и председател на сдружението.
Има непризната историческа теория, според която българите и източните народи са се разселили по земите си още след потъването на древната Атлантида. Това доказват общите им календарни системи, като родни историци доказват коя от двете култури първа прокарва корени на новите континенти.

„При нас не е важно кой е първи, а е уникално сходството между нашите традиции“, обясняват актьорите от пърформанса.
Представянето е част от турнето на спектакъла, реализиран от сдружение „Наш свят“ и Японската фондация по европейска програма за изкуство и култура.
Турнето включва още с. Александрово - Музей за тракийско изкуство на 13.09.2015 от 16:00, и София - Mузей за съвременно изкуство на 26.09.2015 от 16:30ч.
Входът е 8 лева.
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 11/05, 14:00
БАБХ засилва контрола на "Капитан Андреево" с помощ от ЕК
Дата: 11/05, 13:54
Преобразяват площада пред жп гарата във Варна и улици в "Гръцката махала", някои стават пешеходни
Дата: 11/05, 13:49
Нови правила за безопасна работа на морските пилоти
Дата: 11/05, 13:24