Снимка: Булфото
Германската легенда Лотар Матеус за пореден път коментира престоя си като селекционер на България в периода 2010/11. Германецът се провали у нас, но в доста свои интервюта изкарва неща от кухнята на отбора. Този път специалистът жегна БФС и начина, по който част от футболистите попадат в националния отбор, предаде "Блиц".
"В България не ми се получи, тъй като част от футболистите бяха с връзки. Един - син на президента на футболния съюз, друг - женен за дъщеря му, трети - с подобни неща. Постоянно чувствах намеса - вземи този, вземи друг. Така и не разбрах тази страна на българския манталитет", споделя Матеус в интервюто за руските медии.
"В началото играчите се стараеха да покажат най-доброто от себе си, но постепенно загубиха мотивация", допълни германецът.
Матеус коментира и провала на Фабио Капело начело на Русия, като отново направи връзка със своята кариера в чужбина: "Аз съм бил селекционер на Унгария и България. Необходимо е да разбираш манталитета на играчите и местния език. Капело има отлични резултати, но те са постигнати почти с италиански отбори. Вземете например Джовани Трапатони по времето му в Интер. В Италия той беше много влиятелен треньор, но след като премина в Байерн Мюнхен, но заради незнанието на езика той загуби значителна част от своята сила. С Капело се случи същото."
Подготовка за екскурзия: С кратък онлайн курс по английски научавате най-важното за 10 часа
Дата: 13/05, 02:10
Сръбската армия започва съвместно учение с НАТО
Дата: 13/05, 02:00
Заловиха бракониер да лови риба с мрежа в яз. „Тича“
Дата: 13/05, 01:30
На 13 май Католическата църква чества Дева Мария от Фатима
Дата: 13/05, 01:00
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 13/05, 00:40