Кадър youtube.com
Притеснителни кадри бяха излъчени по телевизия в Словакия, отразяваща кризата с имигрантите от Сирия. Момче, за което се счита, че е бежанец от Сирия, прави жест, по подобие на бойците от „Ислямска държава” – прокарва ръка през гърлото си като заплаха, че коли, съобщава британският „Експрес”.Кадрите са заснети на Словашко-Унгарската граница, пише Блиц.
Това е вторият случай, в който „бежанец” е забелязан да прави заплашителното движение пред телевизионна камера.
Видеото със заканващото се момче обиколи за нула време интернет. Журналистите от TV TA3, заснели репортажа, не го забелязали докато не бил излъчен в ефир.
Последваха незабавни коментари в YouTube. „Бъдещ терорист. Учат ги отрано, както виждам. Обесете малкия ши*аняк”, зове един потребител. „Пратете това на Меркел”, настоява друг.
Някои обаче смятат, че детето не е от Сирия. „Това не е дете-имигрант. Това е местно момче, което казва „Сирия” и „полиция”, смята една жена. Самоличността на хлапето засега не е известна.
"Монти Мес" с ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 12/05, 20:30
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 12/05, 20:30
Черно море победи Локомотив (Пд) в пряк сблъсък за място в баража за Лигата на конференциите
Дата: 12/05, 20:29
Борисов нареди смяна на всички общински шефове на ГЕРБ
Дата: 12/05, 20:211 Коментар
Две жени набиха 16-годишна след матура по БЕЛ в Лом
Дата: 12/05, 20:202 Коментара