Втори с вируса на СПИН регистриран в Бургас само за месец


25/09/2015, 11:27

Снимка: Булфото, архив

Пореден носител на ХИВ е регистриран в Бургаско през изминалата седмица. Това е вторият установен случай в рамките на по-малко от месец, сочат данните на Регионалната здравна инспекция, съобщава Burgas24.bg.

В края на юни беше засечен един заразен с ХИВ, през май - трима, а през април още един. През февруари бе установен първият инфектиран за 2015 г. бургазлия.За периода 14-18 септември в Кабинета за анонимно и безплатно консултиране и изследване за ХИВ/СПИН (КАБКИС) са се изследвали 24 лица.

Данните на Регионалната здравна инспекция - Бургас показват, че в дните от 14 до 20 септември има трима заразени със сифилис.

Случаите на ентероколит за същия период са 12, на варицела 7, на туберкулоза 4, на ротавирусен ентерит 1 и 68 на ОРЗ. 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Рожден ден празнува Преслава
Дата: 26/06, 03:00

Отбелязваме Международния ден за борба с наркоманията
Дата: 26/06, 02:00

С 10 евро за двама на плаж Palmero beach
Дата: 26/06, 02:00

Потребителите избраха А1 за любима марка в телекомуникациите за осма поредна година
Дата: 26/06, 02:00

От кралските градини до фермерските пазари на Lidl: Съкровищата на Ботаническата градина в Балчик
Дата: 26/06, 01:40

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия