Башар Асад търси военна помощ от Русия


30/09/2015, 11:48

Снимка: Уикипедия

Сирийският президент Башар Асад се е обърнал към Русия за военна помощ, заяви ръководителят на руската президентска администрация Сергей Иванов, предаде Газета.ру, цитирана от Фокус.

По-рано Съветът на Руската федерация одобри използването на руски войски зад граница.

„В тази връзка искам да ви информирам, че президентът на Сирия се е обърнал към ръководството на нашата страна с молба за оказване на военна помощ. По такъв начин може да се констатира, че с тероризма , разбира се, трябва да се борим, трябва да обединяваме усилия, но при това трябва да спазваме нормите на международното право“, заяви Иванов, като уточни, че партньорите на Русия ще бъдат информирани за решението да се използват руските военно-въздушни сили в Сирия.

„Всички наши партньори и съюзници днес ще бъдат информирани за приетото решение, а по линия на военните ведомства, вероятно ще бъде предадена и специфична информация“, допълни Иванов.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



На 11 май имен ден празнуват Кирил, Киро, Кирчо, Кирана, Кика, Методи
Дата: 11/05, 00:30

Ники Кънчев: Нашата родина е една от най-нормалните страни в света
Дата: 11/05, 00:002 Коментара

"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 11/05, 00:00

Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 11/05, 00:00

Доц. Йосиф Аврамов: Има много скъпи монети, откривани по нашите земи
Дата: 10/05, 23:50

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия