Снимка: Булфото, архив
Германският канцлер Ангела Меркел за пръв път допусна, че Крим ще остане в Русия, а кризата в Украйна ще се ограничи до Донбас.
За това информира Алексей Пушков, председател на комитета по международните въпроси на руската Държавна дума, пише pik.bg.
След вчерашната среща на „нормандската четворка“ в Париж той написа следното на страницата си в Туитър: „Важно: след срещите в Париж Меркел за пръв допусна, че Крим няма да бъде върнат в състава на Украйна. Тоест кризата се ограничава само с източната част на страната“.
Вчера в Елисейския дворец преговаряха ръководителите на Франция, Германия, Русия и Украйна - Оланд, Меркел, Путин и Порошенко. След срещата Меркел е заявила, че Украйна очаква разрешаване на териториалната криза на страната, но „това не засяга Крим, засега това засяга останалата територия на страната“.
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 10/05, 08:30
Полицията издирва непълнолетни, заподозрени за стрелбата по автобус в Перник
Дата: 10/05, 08:26
Путин: Русия може да започне "цивилизован развод" с Армения
Дата: 10/05, 08:21
Бургас посреща честната ръка на Свети Георги Победоносец
Дата: 10/05, 08:21
Борисов с виц за Гълъб Донев: Ще прави бюджета перо по перо
Дата: 10/05, 08:17