Кадър: Нова ТВ
Kомисията по дискриминация ще решава виновни ли са собствениците на луксозен спа хотел в Созопол затова, че принудили кинезитерапевти да напуснат, защото не били достатъчно млади, слаби и хубави, разказва Нова ТВ, цитирана от Vesti.bg.
Иванка започва битка за правата на трите свои служителки, защото приела унижението им и като свое. Именно тя ги отвежда да работят в петзвезден комплекс край Созопол. Имала договор за наем на спа центърът в него.
По думите й още с отиването в комплекса собствениците започнали да критикуват трите масажистки, които са на възраст между 47 и 52 години.
Тази, която била с най-неподходяща според собствениците визия, е Габриела Пискова. Жената е на 52 години. Има дългогодишен стаж и квалификации за работа в СПА центрове.
„Никой не ме е питал за моя опит. Казаха само: „Искаме млади хора да работят в СПА центъра”. За мен това беше 10 дни психически тормоз”, разказа Габриела.
Тя и колежките й не желаят да споделят името на комплекса и хората, срещу които водят дело за дискриминация.
Не се борели и за пари. Искали извинение. Изслушването пред Комисията по дискриминация приключи. Предстои разглеждане на писмените становища на страните и решение от тричленен състав от комисията.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Пентагонът: Войната на САЩ в Иран досега е струвала 29 милиарда долара
Дата: 12/05, 18:06
Обсъдиха мерки за насърчаване развитието на морските аквакултурни пространства във Варненско
Дата: 12/05, 17:431 Коментар
Разследват екопрестъпление зад взрива, вдигнал на крак Горна Оряховица
Дата: 12/05, 17:351 Коментар
Мъж e осъден за купуване на гласове в Плевенско
Дата: 12/05, 17:33