Ватикана опроверга слухове, че папата е болен от рак на мозъка


21/10/2015, 13:05

Папа Франциск е активен и информацията за болестта му е неоснователна. Папата, както винаги, е много активен и разпространяването на безпочвени информации не заслужава внимание”, съобщи ръководителят на пресслужбата на Светия престол отец Федерико Ломбарди, цитиран от Нова телевизия.

Според италианското издание "Куотидиано” преди няколко месеца папата е посетил специализирана клиника в Пиза, където се е консултирал с японския специалист по мозъчни тумори и аневризми Таканори Факушима. Лекарят отрил в едно от мозъчните полукълба на папата леко затъмнение, което може да се окаже тумор. Според него не се изисква операция.

След опровержението от Ватикана главният редактор на „Куотидиано” Андреа Канджини заявил, че новината е достоверна.

„Дълго време умувахме дали да пуснем информацията, която внимателно проверихме", заяви той, като допълни, че опровержението на Ватикана е било очаквано.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Тяло на мъж е намерено на железопътната линия между Змейово и Стара Загора
Дата: 12/05, 12:49

Пътник от фаталната катстрофа: Камионът беше в аварийната лента и автобусът без никакви спирачки се вряза в него
Дата: 12/05, 12:46

Корнелия Нинова не одобрява мерките на ПБ за овладяване на цените
Дата: 12/05, 12:36

Обвиниха мъж за заплахи срещу жена му и удар с пепелник по главата
Дата: 12/05, 12:30

Шефката на правната комисия: Зададохме правилния тон
Дата: 12/05, 12:24

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия