Снимка: Булфото, архив
Комисията по транспорт в парламента прие драстичен скок на глобата за шофиране в насрещното движение. Предложението е на депутатите от РБ Антони Тренчев и Настимир Ананиев, пише Блиц.
Приетите текстове предвиждат глобата за шофиране в насрещното движение да се увеличи на 3 хиляди лева и за това нарушение да се отнема книжката за срок от 6 месеца. В момента глобата е между 20 и 150 лева.
В последно време зачестиха случаите, при които шофьори карат в насрещното и то по магистрали. Най-страшното е, че те летят със страшна скорост и опасността от зверски катастрофи е невероятно висока.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Преподавателят по наказателно право в СУ проф. Пламен Панайотов: Въпросът не е кой ще прави номинациите, а какви хора ще бъдат излъчени
Дата: 12/05, 00:00
Двама убити и шестима ранени при стрелба в Ница
Дата: 11/05, 23:55
Гърция иска да ограничи масовия туризъм в популярни дестинации в страната
Дата: 11/05, 23:49
Виктор спечели тази вечер в "Като две капки вода", но не се класира във финалната четворка
Дата: 11/05, 23:42
Любослав Пенев отправи емоционален призив в личния си профил
Дата: 11/05, 23:35