Тя изхвърли смет в контейнера. Когато обаче се обърна, бе изненадана...


30/10/2015, 12:01

Снимка: Булфото

Павлин Иванов, осъден за 13-ти пореден път, обжалва днес пред Апелативния съд във Варна 5 годишна присъда за грабеж на златен синджир, извършен при условията на опасен рецидив, съобщиха от пресслужбата на съда.

В началото на месец септември тази година Варненският окръжен съд, при условията на съкратено съдебно следствие, признание на вината и фактите, посочени в обвинителния акт присъди на 30 годишния Павлин 7 години и половина затвор за поредния грабеж над жена. След редукцията на наказанието, съдът му наложи 5 години „лишаване от свобода” при първоначален строг режим, присъди му 620 лв., които трябва да заплати на пострадалата, за да възстанови стойността на ограбения златен синджир, както и 1500 лева обещетение за причинените неимуществени вреди.

Пресслужбата на съда припомня, че в последния ден на месец май тази година Иванов забелязал масивния златен синджир на жена, която изхвърляла смет в контейра. Той причакал жертвата си, съборил я на земята, със сила сломил съпротивата й, откъснал синджира от врата й и побягнал. Действията му били забелязани от съсед, който бързо организирал залавянето на грабителя. Въпреки усилията на няколко мъже, които упорито преследвали Иванов, той успял да се измъкне. След като пострадалата жена подала сигнал в полицията, няколко дни по-късно извършителят бил задържан и разпознат от жертвата си.

В жалбата си срещу първоинстанционната присъда подсъдимият твърди, че присъдата му била несправедлива, защото съдът не отчел факта, че той направил самопризнания, разкаял се, както и това, че бил наркозависим.

Според представителя на Апелативна прокуратура наказанието 5 години затвор е несправедливо занижено. Той припомни упоритата престъпна дейност на Павлин, осъждан 12 пъти преди това за кражби, обсебване, измама и за бягство от затвора, а три от присъдите му са също за грабеж. Поради липса на протест от Варненска окръжна прокуратура, представителят на обвинението поиска потвърждение на 5 годишната присъда за Павлин Иванов.

Варненският апелативен съд ще се произнесе с решение в 30 дневен срок.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Подготовка за екскурзия: С кратък онлайн курс по английски научавате най-важното за 10 часа
Дата: 13/05, 00:01

Драстично се покачи цената на маратонките, с които беше заснет папата
Дата: 13/05, 00:00

Германският министър: Трябва да поставим европейския бизнес на TikTok в европейски ръце
Дата: 12/05, 23:55

Бившият министър на правосъдието Андрей Янкулов: За разплитане на "Осемте джуджета" е нужно наказателно разследване
Дата: 12/05, 23:48

Григор Димитров: По-добре съм, времето за отказване не е дошло
Дата: 12/05, 23:421 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия