ГЕРБ е големият победител в местните избори. Партията на премиера Бойко Борисов печели в 21 областни града и има 1727 от общо 5181 общински съветници. ГЕРБ ще управлява и по-голямата част от 264-те общини в България, пише 24 часа.
РБ взема 4 областни града - Монтана, Добрич, Кюстендил и Плевен, а ДПС запазва Кърджали.
БСП е големият губещ - без нито един областен град, отстъпва позиции и в по-малките населени места.
Вижте новите кметове на общини в графиките по-долу:
_953x650.jpg)
_948x650.jpg)
_1004x650.jpg)
_948x650.jpg)
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Виена е водещият конгресен град в света през 2025 г.
Дата: 28/06, 01:00
Тръмп ще номинира Ланс Шройър за директор на Агенцията за имиграционен и митнически контрол
Дата: 28/06, 00:30
От кралските градини до фермерските пазари на Lidl: Съкровищата на Ботаническата градина в Балчик
Дата: 28/06, 00:00
Потребителите избраха А1 за любима марка в телекомуникациите за осма поредна година
Дата: 28/06, 00:00
Австралиец е арестуван в Тайланд във връзка с открито тяло на 17-годишно момиче в куфар
Дата: 27/06, 23:58