Обещание: До 2 г. ще има минимални заплати по длъжности


12/11/2015, 21:46

Илюстрация Булфото

Механизъм за увеличаване на заплатите изработват социалното министерство, синдикатите и работодателите. С него ще се определят минимални нива на заплащането по длъжности и браншове на база икономически критерии, потвърди зам.-министърът на труда Гълъб Донев, цитиран от “24 часа”.

Праговете ще се договарят между синдикати и работодатели всяка година и ще са задължителни за фирмите.

„Държавата само ще регулира преговорите, но няма да се намесва. Ще си запази обаче правото да определя минимална заплата в бюджетния сектор. Механизмът трябва да е готов през 2016 г. и евентуално да започне да се ползва от 2017 г.”, обясни зам.-министърът.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



THE K – нов мащабен проект на КОМФОРТ ООД в кв. Аспарухово
Дата: 07/04, 16:10

Military Watch Magazine: Съпротива срещу сухопътна инвазия в Иран сред генералитета на САЩ предизвика Тръмп да направи чистка в Пентагона
Дата: 07/04, 16:09

Летищата във Варна и Бургас нямат индикации за недостиг на гориво
Дата: 07/04, 16:08

Времето във Варна в сряда
Дата: 07/04, 16:04

Таймс: Моджтаба Хаменей е в кома и не управлява Иран, подготвят се да го погребат до баща му
Дата: 07/04, 16:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия