Кадър: Нова тв
Остава в сила бедственото положение в Община Смолян, заради възникването на пожар, съобщава Нова телевизия. Огънят е бил локализиран, като в борбата с него се включилиха екипи от Пожарна безопасност и защита на населението, горски служители, доброволци и военни. В акцията участва и хеликоптери на Министерство на отбраната.
Пожарът е обхванал около 200 дка иглолистна гора, предимно от черен бор. През цялата нощ над 25 души дежуриха, за да следят пожарът да не се разрасне.
На моменти обаче заради вятър пожарът се е разпалвал отново, което е наложило в акцията да се включи допълнителен екип от хора.
Според властите обаче за момента няма опасност пожара отново да се разгори. В момента вече засеава кризисния щаб, който след обход ще прецени, дали да се отмени бедственото положение.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Хороскоп за сряда: Телец - лични проекти; Рак - срещи; Дева - финанси; Стрелец - задачи; Водолей - семейство
Дата: 13/05, 04:30
Подготовка за екскурзия: С кратък онлайн курс по английски научавате най-важното за 10 часа
Дата: 13/05, 04:10
На 13 май 1917 г. три овчарчета виждат обявлението на Света Дева Мария край Фатима
Дата: 13/05, 04:00
Рожден ден празнува Камен Воденичаров
Дата: 13/05, 03:00
"Монти Мес" с ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 13/05, 02:50