Атентатите в Париж са новият 11 септември, но за Европа. Ще наситим градовете и с полиция. Това обяви премиерът Бойко Борисов след спешното заседание в МВР по повод редицата атентати в Париж снощи, предава блиц.
Както е известно, при атаките във френската столица жертвите са над 120, ранените са над 200, от които 80 са в много тежко състояние.
„Ще искам дискусия с политическите партии в партии в парламента. Искам и да съм още по-конкретен и призовавам хората да се въздържат от пътувания във Франция, докато не се разбере дали всички терористи са задържан или убити. Случилото се ни кара да бъдем, обществото също, по-осторожни и бдителни. Нека при всички подозрителни неща, които видят хората, да подават сигнали. Ще се опитаме да наситим градовете и селата с полиция. Ще направим всичко по силите си, но знаете, че бюджетът е ограничен. Разчитаме и на хората да подават сигнали за всеки подозрителен обект или човек”, каза премиерът.
„Трябва да преосмислим политиките си. Тези гета на „толерантност” ще видите какъв ще е профилът на терористите. Тези терористични актове бяха малко по-различни от другите. Всеки киносалон и всяка сладкарница е пряко уязвима. Надявам се за една нова политика в Европа. Надявам се следващата седмица в парламента да проведем дискусия на тази тема. При тези десетки хиляди, които минават през нашата граница, със сигурност има огорчени и ядосани и това си е потенциален риск”, заяви Борисов.Той посочи, че е по-добре българите да се въздържат от пътувания във Франция.
„Тук цялото общество да бъде най-внимателно, бдително и подозрително. Разчитаме хората да подават сигнали за всяко нещо, което би ги усъмнило да подобни хора”, призова Бойко Борисов.
Борисов добави, че ще се засили охраната на всички стратегически обекти в страната, както при осъществяването на масови мероприятия.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Заловиха бракониер да лови риба с мрежа в яз. „Тича“
Дата: 13/05, 01:30
На 13 май Католическата църква чества Дева Мария от Фатима
Дата: 13/05, 01:00
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 13/05, 00:40
"Монти Мес" с ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 13/05, 00:40
На 13 май отдаваме почит към паметта на Свети Георги Изповедник
Дата: 13/05, 00:30