Снимка: Уикипедия
Властите в Италия са получили информация за пет предполагаеми терористи, които може да планират нападения над известни италиански забележителности, предаде РИА Новости, позовавайки се на италиански медии. ФБР е предало на правоохранителните органи в Италия информация за заподозрени в терористична дейност, съобщава агенция ANSA, цитирана от "Фокус". Всичките предполагаеми терористи са с арабски имена и са на свобода.
Според вестник Repubblica, заподозрените може да подготвят атаки срещу Миланската катедрала и театър „Ла Скала“, както и срещу катедралата Свети Петър във Ватикана.
Вътрешният министър на страната Анджело Алфано вече е дал нареждане за засилване на мерките за обществена сигурност във връзка със събитията в Париж.
Засилена ще бъде сигурността около исторически паметници в Рим, Ватикана и Милано, след като Италия беше предупредена от ФБР за възможни джихадистки атаки, съобщава и Нова тв.
Според информацията, полицията в Ню Йорк е заявила, че е информирана за нов видеозапис на джихадистите от „Ислямска държава”, в който те заплашват града. Властите обаче обявиха, че няма заплаха за най-големия град в страната.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Въздушната линейка транспортира известен хирург от Петрич до София
Дата: 13/05, 20:03
Съдът в Добрич остави в ареста мъж, опитал се да подкупи областния управител
Дата: 13/05, 19:53
Депутат от ДБ: От ПБ сами казват, че мерките няма да доведат до спад на цените, а само до задържането им
Дата: 13/05, 19:50
bTV пусна ексклузивни кадри от тежкия инцидент по време на Giro d'Italia
Дата: 13/05, 19:44
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 13/05, 19:40