Осъдиха данъчни за получаване на подкуп


01/12/2015, 11:39

Върховният касационен съд потвърди Решение на Апелативен съд Бургас по осъдителна присъда на Сливенският окръжен съд, с която Спас Николов Караджов и Петя Кирова Парушева са признати за виновни в получаване на подкуп. Това съобщиха от Апелативната прокуратура в Бургас, цитирана от "Фокус".

На 5 юни 2013 г. в Сливен, в качеството си на длъжностни лица - инспектори по приходите към ТД на НАП-Бургас, Oфис – Сливен, в съучастие като съизвършители, в хранителен магазин, са поискали и приели от управител на търговско дружество, дар - сумата от 1000 лева, за да не извършат действия по служба (да не издадат констативен акт, удостоверяващ действително установените при извършена проверка на намиращия се в Сливен магазин, нарушения - неотчетени обороти). Престъплението, за което Караджов и Парушева са осъдени на по чл.301, ал.1, вр. чл.20, ал.2 от НК.

Караджов и Парушева са осъдени на „лишаване от свобода“ за срок от една година и шест месеца, като изпълнението на наказанието и за двамата е отложено за срок 3 години, „глоба“ в размер на по 1000 лева и „лишаване от право“ да заемат длъжност в администрацията на НАП за срок от една година и шест месеца.

Решението на Върховния касационен съд е окончателно.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Иран отговори на американското предложение за край на войната
Дата: 10/05, 17:01

Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 10/05, 17:00

От полицията с подробности за стрелбата по автобус в Перник
Дата: 10/05, 16:44

Мирчев: Вчера се появи „българският Дугин“ и ни каза, че сме с отпаднала необходимост
Дата: 10/05, 16:41

Цветан Василев заговори за връщане в България
Дата: 10/05, 16:37

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия