Покупките на чужди лекарства за държавни и общински нужди в Русия ще бъдат ограничени. Това стана с Указ, подписан от премиерът Дмитрий Медведев, който влиза в сила на 7 декември.
В документа се посочва, че е невъзможно да се купят за държавна нужда чуждестранни лекарства, ако те могат да бъдат заменени с руски или от партньори от страни-членки на Евроазиатската икономическа съюз. Ограничения се прилагат само за лекарства, включени в списъка на жизнените и основни лекарства, пише kp.ru.
Според заместник-министър на промишлеността и търговията Сергей Цуб този списък включва около 600 продукта, от които 282 произвеждат два и повече руски производители. Решенията за ограничения ще са валидни за тези 282 препарата.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Мотоклубовете излизат на протест срещу скока в цените на "Гражданска отговорност"
Дата: 11/05, 14:12
Терзиев уволни директора на "Гробищни паркове" в столицата
Дата: 11/05, 14:101 Коментар
Екоминистерството: Язовирите са с най-високия процент на запълване в сравнение със стойностите през последните 9 години
Дата: 11/05, 14:08
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 11/05, 14:00