Кадър: БНТ
„Ние сме свидетели на сложна геополитическа игра. От къде минават тръбите не се решава в България. Решението на Путин беше емоционално. Възможно е да се възроди „Южен поток” 2 като някаква нова версия например.” Това коментира в студиото на Димитър Цонев анализаторът Илиян Василев.
„Но аз не мисля, че ще има съживяване на „Южен поток”. Най- големите опасения на Русия са от трафика на суров нефт. Много по-вероятно е Русия да търси варианти за байпас, т.е. – за изход.
Ние гледаме мачове между големи. Обещават ни ползи след 60 години във връзка със сирийския конфликт, но ситуацията там е толкова сложна, че русофилство и русофобство влияят лошо на рисковете за България. Така се вземат грешни икономически решения.”, коментира гостът ситуацията с добива и преноса на газ в световен мащаб.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Градушка 20 минути в Силистренско: Първо дребна, после едра
Дата: 11/05, 19:40
Радев с първа визита в чужбина
Дата: 11/05, 19:27
Турски тир се преобърна в района на монтанското село Крапчене
Дата: 11/05, 19:101 Коментар
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 11/05, 19:00