Майка пита Мая Манолова: Защо отказват личен асистент на най-болните?


07/12/2015, 16:21

27-годишният син на пловдивчанката Аксения Пирянкова, който е с церебрална парализа, епилепсия и олигофрения, е отрязан за личен асистент. Според социалните работници той се нуждае от придружител за 60 минути на ден пише 24chasa.bg.

"Как направиха тази преценка, след като той не може да говори, да се храни сам и да се придвижва? Заради докладът на социалните синът ми отпада от всички европрограми за хора в неравностойно положение. Ако нещо се случи с мен, съпругът ми трябва да напусне работа и да живеят двамата със 180 лв. инвалидна пенсия", посочва Пирянкова в писмо до националния омбудсман Мая Манолова. Изстрадалата майка е лесоинженер по професия, но не е могла да упражнява професията си, тъй като грижите за болния син поглъщат цялото й време. Пирянкова допълва, че е сигнализирала Агенцията за социално подпомагане и ресорното държавно ведомство, че от личен асистент е лишен не само синът й, но и стотици инвалиди в Пловдив. Оттам получила отговор, че оценката на Иван Пирянков е дадена коректно въз основа на действащата методика. Според майката тя трябва да бъде променена, за да получат помощ и други семейства, които имат същия проблем.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Костадинов: Давам Радев на ДАНС за държавна измяна
Дата: 07/04, 17:05

През празничните дни синята и зелената зони във Варна ще бъдат безплатни
Дата: 07/04, 17:04

Възвръщане на независимостта след пет години с болестта на Паркинсон
Дата: 07/04, 17:00

От полицията със съвети за предстоящите празници
Дата: 07/04, 16:55

Илин Димитров: ролята на депутатите от Варна е да работят за Варна, а не да са неоткриваеми, след като ги изберат
Дата: 07/04, 16:50

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия