The Independent: Баба Ванга може би е предсказала „Ислямска държава“


09/12/2015, 09:18

Името на български мистик се превърна в сензация, тъй като се предполага, че преди десетилетия тя е предсказала подема на „Ислямска държава“, пише вестник The Independent, цитиран от "Фокус".

Твърди се, че незрящата баба Ванга е предупредила, че мюсюлманите ще нахлуят в Европа по време на „огромна мюсюлманска война“, която ще завърши с установяването на „ислямски халифат“ около 2043 година, а центърът му ще бъде Рим.
Пророчеството й насърчи конспиративните теоретици да го разтълкуват като предсказание за въздигането на „Ислямска държава“.

Твърди се, че след преживян инцидент в детството баба Ванга започва да вижда бъдещето и да лекува хора. Тя е била посещавана от българския цар Борис Трети по време на Втората световна война.

По-късно служи като съветник на лидерите на Българската комунистическа партия. Има теории, според които тя е използвала информация на българските тайни служби, за да спечели доверието на посетителите си, сред които е имало много чужденци и местни политици.

Едно от най-известните предсказания на Баба Ванга е, че 44-ият президент на САЩ ще бъде афроамериканец и че той ще бъде „последният президент на САЩ“.
Малко преди смъртта си баба Ванга е предсказала, че сляпо 10-годишно момиче от Франция ще наследи дарбата й и скоро светът ще чуе за него.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 11/05, 21:10

Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 11/05, 21:10

Никола Стоянов: Мерките срещу високите цени могат да проработят
Дата: 11/05, 21:03

Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 11/05, 21:00

Новото мнозинство забранява със закон Чолаков и Сарафов да са в бъдещия ВСС
Дата: 11/05, 20:55

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия