Едностаен апартамент в гръцкия град Катерини с изглед към морето падна до 24 000 лева, съобщава „Телеграф”, пише "Блиц". Цените на имотите в южната ни съседка паднаха драстично през последния месец, заради очаквано увеличение на данъците върху тях, защото те ще плащат върху пазарната им стойност.
Хитово предложение в момента е едностаен апартамент в Ксанти за 19 000 евро. Жилището е с ТЕЦ и е обзаведено. Български брокери също предлагат съблазнителни оферти. Апартамент от 65 квадрата се продава за 12 000 евро, но се нуждае от ремонт.
Според запознати в Гърция в момента се плащат данъци и такси, които реално оскъпяват имота с около 7-11%.
По закон в Гърция се облагат имоти, които са на стойност над 200 000 евро. Но всеки, дори и чужденец, който има жилище, плаща местен данък на всеки два месеца заедно със сметките.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Спасиха щъркелче, оплетено в сезал и увиснало от гнездо в кубратско село
Дата: 27/06, 20:42
Спартак и Дунав Русе завършиха при нулево равенство в контрола
Дата: 27/06, 20:31
Вучич: След няколко седмици ще поднеса оставка като президент на Сърбия
Дата: 27/06, 20:24
България победи Канада в Лигата на нациите
Дата: 27/06, 20:21
Горещините в Европа продължават, три страни отбелязаха температурни рекорди
Дата: 27/06, 20:16