Тази Коледа ще се случи нещо за пръв път от началото на века


11/12/2015, 21:51

Снимка: Булфото, архив

Както изглежда Дядо Коледа няма да има нужда да разчита на червения нос на елена Рудолф, за да насочва шейната си тази година, пише американското издание "Хъфингтън поуст", цитиран от vesti.bg. За първи път от началото на този век пълнолуние ще освети небето в коледната нощ.
Пълнолуние на Коледа не е имало от 1977 г. насам и няма да има друго до 2034 г.

Луната през декември, наричана "студената луна" или "луната на дългите нощи" ще достигне своя пълен размер на 25 декември около 06.11 ч.

За хората в САЩ, луната ще се вижда най-добре на Бъдни вечер, докато европейците ще могат да ѝ се насладят навръх Коледа.
В края на септември наблюдавахме много рядко явление - пълно лунно затъмнение, съвпадащо със суперлуние – максималното доближаване на Луната до Земята, предаде "Блиц".

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Спортът по телевизията в сряда 13 май
Дата: 13/05, 05:00

"Монти Мес" с ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 13/05, 04:50

Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 13/05, 04:50

Хороскоп за сряда: Телец - лични проекти; Рак - срещи; Дева - финанси; Стрелец - задачи; Водолей - семейство
Дата: 13/05, 04:30

Подготовка за екскурзия: С кратък онлайн курс по английски научавате най-важното за 10 часа
Дата: 13/05, 04:10

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия