Снимка: Булфото, архив
14-те задържани със 72-часова прокурорска мярка митничари от ГКПП Капитан Андреево бяха събрани в конвой на правосъдното министерство и изпратени в следствения арест в София. "Колите тръгнаха в началото на работния ден във вторник, пристигнали са по обяд", съобщава „24 часа”, като се позовава на източници от охраната на съдебната власт.
Както е известно, при мащабната антикорупционна операция на ДАНС и ГДБОП на пункта с Турция миналата неделя първоначално 33-ма служители бяха задържани по подозрението в участие в организирана престъпна група. Тя рекетирала обработваните пътници със суми от 5 до 300 евро в зависимост от превозното средство и товара.
В понеделник спецпрокуратурата повдигна обвинения срещу 22-ма, като 8 са с парични гаранции от по 5000 лева. "Те са отстранени от работа до приключване на разследването", казаха от митница Свиленград. Останалите 11, които не са обвинени, се връщат на работа.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Ямал отправи послание в Инстаграм
Дата: 12/05, 02:00
"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 12/05, 01:30
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 12/05, 01:30
УЕФА повери финала в Шампионската лига на германски съдия
Дата: 12/05, 01:30
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 12/05, 01:10