Кадър: Нова тв
Историци настояват за редакция на учебници за значими събития. Корените на българската държава според тях трябва да се търсят около 165 г. сл. Хр. Изследователи като Петко Колев смятат, че в учебникарското твърдение: „Хан Аспарух основава българската държава през 681 г.” има поредица от грешки.
„Титулът не е хан. По надписите е канас сюбиги с К. Той не е създател на нова държава. Това е едно продължение на стара Велика България”, обяснява историкът пред Нова телевизия.
Според изследователи трябва да бъдат привлечени например арменски източници за нашата история от преди Аспарух.
Трябвало да бъде доказана и иранската теория за произхода на българите.
За младият преподавател по история Емил препрочит на до момента неоспоримите факти все пак трябва да има.
За българска държава през втори век е малко прибързано да се говори дори според застъпниците на новия прочит в ранната ни история.
Още по темата гледайте във видеото.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Ники Кънчев: Нашата родина е една от най-нормалните страни в света
Дата: 11/05, 00:001 Коментар
"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 11/05, 00:00
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 11/05, 00:00
Доц. Йосиф Аврамов: Има много скъпи монети, откривани по нашите земи
Дата: 10/05, 23:50
Григор Димитров стартира срещу квалификант в Бордо
Дата: 10/05, 23:42