Учени разкриха: Гробницата в Амфиполис е на Александър Македонски


04/01/2016, 17:55

Според учени, работили по археологическите открития в Амфиполис, данните, получени в резултат посоката на входа на гробницата разкриват и мъртвия, съобщи „Български новини”.

Изчисленията показват, че Александър Велики е бил погребан в тази гробница, тъй като посоката на входа показва месец юни, като месец на смърт, а Александър умира във Вавилон, именно в двореца на Навуходоносор II, на 32 години на 10 юни, 323 пр.Хр. 

Според официалното изявление, мястото на входа е изключително важно тъй като отговаря на определени дни от годината. Факт е, че паметника е заобиколен по цялата му дължина с мраморни плочи по тази дължина. 

Тогава дължината на периметъра трябва да е разделена от тази мярка навън. Ако някой раздели общата дължина на периметъра от дължината на вътрешната норма, ще намери общия брой на мраморни плочи, необходими за покриване на общия периметър стената във всеки ред, пише блиц.

Ако се приеме, че една точка по периметъра (да речем, на север) съответства на първия ден на годината и ако потокът на годината следва движението на часовниковата стрелка, това тълкуване изисква входа да е от периода юни-юли, в зависимост от това къде точно е направен. 

Необходимостта от по-нататъшно оценяване на точността на тази невероятна находка изисква да се погледне по-отблизо размерите на кръга и елипсата, и съществените разлики.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Внимание! Таймери на онлайн магазини притискат потребителите за бързи покупки, за да не правят важни проверки
Дата: 07/05, 08:44

526 евро глоба и 3 месеца без книжка за семейство, спряло в аварийната лента на "Тракия" заради дете
Дата: 07/05, 08:31

Южна Корея продължава с усилията си за мир със Северна Корея
Дата: 07/05, 08:23

Дъжд и гръмотевици в части от Западна България на 7 май
Дата: 07/05, 08:20

Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 07/05, 08:20

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия