Шок за Пламен Константинов! Ники Пенчев пропуска поне два мача на България


05/01/2016, 20:38

Тежък удар по националния отбор по волейбол изненада селекционера на Пламен Константинов в навечерието на олимпийската квалификация в Берлин. Николай Пенчев е с пневмония и със сигурност ще пропусне минимум два мача, а може би и всички срещи от турнира в германската столица, пише "Спортал".

"Той имаше проблеми след пристигането, след като започна да вдига температура. Днес направихме едно изследване в Берлин и се оказа може би най-лошият вариант - бактериална пневмония. Така че засега по-вероятно е да изиграем квалификацията без него. Почти сигурно в първите два дни трудно би могъл да ни помогне. Първата опция е да свалим температурата и да видим какво ще стане. Но ще бъде много трудно да го възстановим в толкова кратки срокове", заяви Константинов специално за Нова Телевизия.

"Другите момчета са добре, няма никой със здравословни проблеми. Общо взето, всички останали са на 100%. С това, с което разполагаме, с това ще се опитаме да се преборим. Това ни променя цялата игрова схема, защото Пенчев е ключов състезател. Трябва да мислим в движение други варианти. Най-вероятно е бактериална инфекция, която никой не може да гарантира, че няма да се случи на някого. За съжаление, прояви се след пристигането ни в Берлин. Вече са заявени всички състезатели и не могат да се търсят варианти за промяна", сподели още селекционерът на България.

Той сподели и впечатленията си от първия мач в нашата група. Битката беше между Русия и Финландия, а "Сборная" отвя опонента си с 3:0. Константинов гледа този мач от трибуните. 

"Русия бяха с класа над финландците. Скандинавците въобще не успяха да влязат в мача. От показаното днес на игрището показва, че Русия е в добро състояние, играчите на Алекно са в добра форма и направиха сериозна заявка за класиране напред. Въпросът за нас е свързан с първия ни съперник - Финландия. Те се представиха далеч от реалните си възможности, не можаха да покажат дори близко до минимума от възможностите си. Притесненията са да не направят най-силния си мач точно срещу нас. Но от това, което видях на игрището, независимо от проблемите, си мисля, че ние имаме своите шансове", завърши Константинов.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Българин загина при катастрофа с мотор в Гърция
Дата: 12/05, 16:48

Градушка като яйце удари Трявна, много коли са изпочупени
Дата: 12/05, 16:43

Кметът на Лом е привлечен като обвиняем за опит за купуване на гласове
Дата: 12/05, 16:432 Коментара

Излъчиха първенците по стрийтбол за V-VII клас от „Ученическа купа Варна 2026“
Дата: 12/05, 16:36

Арестуваха бизнесмен от София при опит за подкуп с 40 хиляди евро на областния управител на Добрич
Дата: 12/05, 16:322 Коментара

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия