Над 10 000 развода само за година у нас


05/01/2016, 21:34

Над 10 000 развода само за година у нас. Данните показват, че това са почти половината от годишният брой сключени бракове за 2014-а. Масово българите не успяват да преодолеят кризите в семейството, нито са склонни да потърсят специализирана помощ, съобщава "24 часа".

Поне четири семейни трагедии през последните години завършиха фатално. Всичките се превърнаха в новина заради жестокостта на посегателството, което член от семейството упражни върху най-близките си. Психолозите са категорични – подобни трагедии биха могли да бъдат предотвратени, ако извършителите им бяха потърсили помощ.

Решаването на проблемите е признак за емоционална култура, твърдят психолозите. Помощ от семейни терапевти в България засега са склонни да търсят твърде малко двойки. Размяна на ролите между партньорите, спиране на общуването, а понякога и финансови проблеми могат да са причини за раздор в българското семейство.

Ревността между партньорите е белег за изчезнала комуникация. Адвокати наблюдават и друга закономерност. Скок на молбите за развод има след празниците.

Начините за излизане от семейната кризата са говорене, разбирателство и обща цел, твърдят психолозите и адвокатите.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



КФН: Над 31 млрд. лева са активите на частните пенсионни фондове през 2025 г.
Дата: 11/05, 14:14

Мотоклубовете излизат на протест срещу скока в цените на "Гражданска отговорност"
Дата: 11/05, 14:121 Коментар

Терзиев уволни директора на "Гробищни паркове" в столицата
Дата: 11/05, 14:101 Коментар

Екоминистерството: Язовирите са с най-високия процент на запълване в сравнение със стойностите през последните 9 години
Дата: 11/05, 14:08

Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 11/05, 14:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия