Илюстрация: Булфото
Газ, изтекъл от ръждясала газова бутилка е причината за инцидента на улица „Цанко Церковски” в Пазарджик, при който пострадаха 7 души, пише „Марица”. Трима от тях са от семейството, в чийто дом е била бутилката.
Ръждясалата бутилка е купена преди дни от пункт за вторични суровини в града от 25-годишният син на семейството Петър. Той обичал да се занимава с техника и купувал разни изхвърлени железарии, от които майсторял компресори.
Така взел и бутилката, но погрешно смятал, че в нея има пропан-бутан. Той развил винтила и го отнесъл на съсед, за да го ремонтира. Когато се върнал обаче, започнал да повръща, същото сполетяло и родителите му.
След позвъняване на телефон 112 на мястото пристигнали пожарникари, но и те пренебрегнали опасността, пипали с голи ръце и не са носили маски. Така и четиримата, които влезли в дома на семейството, получили отравяне.
Засега не е ясно какъв точно газ е имало в бутилката. Предполага се, че е фреон, който е летлив и токсичен. Но отговор ще даде предстоящата техническа експертиза.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
До края на лятото изграждат временен обход над свлачището между Пампорово и Смолян
Дата: 11/05, 08:27
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 11/05, 08:20
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 11/05, 08:20
"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 11/05, 08:20
Цените на петрола скочиха след като Тръмп отхвърли отговора на Иран
Дата: 11/05, 08:14