Кадър: Нова
Апелативният специализиран наказателен съд наложи мярка за неотклонение „задържане под стража“ за петима от осемте участници в група за разпространение и трафик на наркотици, заловена при акция на 28 януари със 108 кг амфетамин.
Един от групата остава с "парична гаранция", съобщи Нова.
На 31 януари Специализираната прокуратура поиска най-тежката мярка за неотклонение за всеки от участниците. Съдът наложи „задържане под стража“ на двама от тях (за притежание на наркотични вещества), един остана с „парична гаранция“, а петима - без мярка за неотклонение. Тогава съдът определи, че няма достатъчно доказателства, че задържаните са действали като организирана престъпна група.
Апелативният специализиран наказателен прие тезата на Специализираната прокуратура за наличие на организирана престъпна група.
Съдът уважи искането на прокуратурата за задържане на Георги Христов, ръководител на групата, Енчо Янакиев, Иво Кръстанов, Иван Иванов и Александър Киров.
Палестинецът Мохамед Салех Еуида остава с „парична гаранция“. Без мярка за неотклонение са Мартин Иванов и Насер Али Алшдаифат от Йордания (на когото първата инстанция наложи постоянен арест).
Според доказателствата, събрани до момента, групата е действала от септември 2014 г., като е изнасяла големи количества амфетамин в държави от Арабския полуостров. Има данни, че част от наркотика е бил предназначен за българския пазар.
Продължава разследването за това къде и от кого е бил произведен синтетичната дрога, кои са крайните купувачи и къде – в България и в чужбина.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Инж. Кирил Ангелов: Имало е сигнали за развитие на свлачищен процес, но не са наблюдавани
Дата: 07/05, 09:29
Празник е! Днес водата може да бъде лечебна
Дата: 07/05, 09:23
Земеделец сигнализира за умишлена атака с дрон по 1400 дка реколта с щети за 400 000 евро
Дата: 07/05, 09:18
Загинали са двама души, а 20 са пострадали при катастрофи у нас през изминалото денонощие
Дата: 07/05, 09:10
Омбудсманът призова Народното събрание за спешни законодателни решения
Дата: 07/05, 09:00