Шестимата служители от Териториалната дирекция на НАП- Велико Търново вече са на свобода срещу парични гаранции от 15 000 и 20 000 лв. Това бе решението на Специализирания съд, което бе обявено след изтичане на постановената 72-часова мярка за неотклонение.
Припомняме, че задържаните данъчни са обвинени в това, че са се сговорили да вършат длъжностни престъпления, както и искане и приемане на подкупи. Обвинения са повдигнати на бившия директор на НАП- Велико Търново Стефан Михайлов, , Пламен Томов - зам.-директор на ТД НАП, Мирослав Стефанов - зам.-директор на дирекция "Събиране“, Петя Николова - началник на отдел "Селекция" и данъчните инспектори Иван Конов и Младен Векилов.
Те бяха задържани при специализирана операция на МВР и ДАНС под ръководството на Специализирана прокуратура. Полицейско задържане до 24 часа бе наложено на още трима данъчни служители, които след разпит са освободени, съобщава "Блиц".
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Подготовка за екскурзия: С кратък онлайн курс по английски научавате най-важното за 10 часа
Дата: 13/05, 04:10
На 13 май 1917 г. три овчарчета виждат обявлението на Света Дева Мария край Фатима
Дата: 13/05, 04:00
Рожден ден празнува Камен Воденичаров
Дата: 13/05, 03:00
"Монти Мес" с ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 13/05, 02:50
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 13/05, 02:50