Снимка: АПИ
Ремонтите, които сега се извършват на АМ „Тракия“ и на АМ „Хемус“, завършват до края на юни и пътуването към Черноморието през лятото ще бъде по-безопасно, удобно и спокойно. Това каза инж. Александър Тодоров, председател на Управителния съвет на Агенция „Пътна инфраструктура“ на работна среща с представители на хотелиерския и ресторантьорския бизнес.
В нея участва Людмила Елкова, член на УС на АПИ, а от страна на бизнеса – Мартин Захариев от Националния борд по туризъм, Атанас Димитров от Българската хотелска и ресторантьорска асоциация, Ива Гацева от Българската хотелска асоциация, Ричард Алибегов от Българската асоциация на заведенията и Емил Коларов от Сдружение на заведенията в България.
Знаем, че летният сезон е важен за сектора и не искаме да създаваме неудобства нито на гражданите, нито на бизнеса, но извършваните сега ремонти са необходими за безопасността на всички и трябва да се направят. През юли и август, когато повече хора излизат в летен отпуск, всички ученици са ваканция и трафикът към черноморските и планинските курорти се увеличава, ремонтни дейности няма да има, заявяват от АПИ.
За да се улесни пътуването по АМ „Тракия“ всеки петък от 16 до 23 ч. и в неделя от 15:30 до 22 ч. в участъците с ремонт по автомагистралата ще се спира движението на тежкотоварните камиони над 12 тона, като те ще се пренасочват за преминаване по Подбалканския път I-6. В момента на АМ „Тракия“ се ремонтират участъци в недобро състояние в областите Софийска, Пазарджик, Стара Загора и Ямбол, а на АМ „Хемус“ се обновява асфалтовата настилка на 9 км в платното за Варна в Софийска област.
На срещата беше поет ангажимент предстоящите ремонтни дейности по основните пътни артерии и по участъците, осигуряващи достъпа до основните туристически обекти да се координират и с туристическия бизнес, за да може и администрацията, и бизнеса в сътрудничество и диалог да планират работните си програми.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Предлагат помощите за отопление да се изплащат на два транша
Дата: 16/06, 21:32
Морски вкус, водни приключения и незабравими емоции: Nautilus откри сезона на 5 юни
Дата: 16/06, 21:30
Тръмп задейства закон за ускоряване на производството на боеприпаси
Дата: 16/06, 21:24
Градушка унищожи реколтата в общините Неделино и Смолян
Дата: 16/06, 21:11
На второ мирно бдение в памет на загиналата 16-годишна Ивана се събраха в Благоевград
Дата: 16/06, 20:58