Навярно никой не се е замислял, че има хранителни продукти, които се отразяват зле на външния вид.
Оказва се, че не всичко е генетично заложено и има надежда да подобрим облика и самочувствието си.
Много учени са на мнение, че зърнените храни, освен че са калорични, са нездравословни, пише zajenata.bg.
Съдържайки в себе си изкуствени оцветители и различни други неизвестни добавки, правят тялото да изглежда подпухнало и неприветливо. Същото важи и за всички преработени храни, тъй като от тях са извлечени хранителните им вещества и реално не доставят полза за тялото.
Не само храната е вредна, опасен е и приемът на кафе и алкохол, най-вече ако се прекалява с тяхната консумация. Така например, ако се пие умерено количество от топлата напитка, е безопасно, но иначе оцветява зъбите и оставя лош дъх в устата. По същия начин кафето дехидратира кожата, като я прави да изглежда бледа и съсухрена.
Алкохолът , от своя страна, ни оставя тъмни кръгове под очите, дехидратира ни и е изключително калоричен. А в случаите на системна злоупотреба се стига до засягане функцията на черния дроб. Разбира се тук спада и консумацията на газирани безалкохолни напитки, които повишават нивата на лошия LDLхолестерол, разрушават зъбния емайл, допринасят за затлъстяването на населението, повишават риска от поява накамъни в бъбреците, от развитие на атеросклероза, състаряване на кожата и други. Много е опасен прекомерният им прием и поради факта, че се повишава риска от развитие на злокачествени заболявания.
Не по–малко вредна за външния вид е консумацията на много
сол и захар. Солта причинява задържане на течности в тялото, то става подпухнало, под очите се появяват торбички, с което кожата става слабо еластична и непривлекателна.
Захарта по същия начин е вредна за тялото - тя води до преждевременно състаряване на кожата. В тялото захарите образуват вредни отпадъчни продукти, намаляват производството на колаген (поддържа кожата стегната и предпазва от появата на бръчки) и увреждат клетките. Също прекомерната консумация на захар причинява умора, тревожност, зъбни кариеси и други. А съдържащите се захари в белия хляб, бялото брашно и други т. нар. рафиниранивъглехидрати довеждат и до възпалителни изменения на епидермиса.
Пържените храни, разбира се, са много вредни, не само заради високото калорично съдържание, а и поради факта, че не се храносмилат пълноценно. Това довежда до натрупването на токсични метаболити, стига се до поява на акне и бръчки.
Ако желаете да запазите красотата си, е хубаво да се избягва още приема на палмово масло, нишестените храни, различните дресинги, соев сос и този за барбекю, пише ezine.bg.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Нов удар по амбициите на Англия и Томас Тухел
Дата: 27/06, 11:05
Гълъб Донев: Бюджет 2026 е бюджет на реалността, а истинските ни политики ще се видят през 2027 г.
Дата: 27/06, 10:56
Владислав Горанов: Очаквахме по-амбициозен бюджет
Дата: 27/06, 10:52
Посланикът на Италия: София и Рим имат общи ценности и голям потенциал за развитие
Дата: 27/06, 10:47
Тенчо Тенев за фаталната катастрофа с децата от „Славия“: Шофьорът е бил притиснат като в менгеме от мантинелата
Дата: 27/06, 10:34