Снимки "Петел"
Над 200 протестиращи служители на полицията, пожарната и затвора излязоха на протест до сградата на община Варна тази вечер, предаде репортер на "Петел" от мястото.

Те излязоха срещу готвените от кабинета промени в закона за МВР.
От федерацията отхвърлят около 30% от текстове в законопроекта, сред които тези за орязване на социалните придобивки и създаването на агенция "Пожарна безопасност и защита на населението".

Прогнозата е за все по-голямо текучество на кадри заради готвените промени. Само през миналата година системата са напуснали 170 варненски служители.

Скандиращите обясниха, че това е предупредителен протест като утре се очаква такъв в Бургас, а след това и в други градове на страната. Недоволството им ще завърши с голям протест в столицата.
На мястото се появи младият обществен активист Масис Бояджян , който скандираше „Всичко си кажи, корупцията спри” и „Пазите престъпници”. Той бе помолен от двама полицаи да напусне простеста и бе изпроводен от тях.

Стана ясно, че всеки ден се подават молби за напускане от служители на трите институции. Те са демотивирани от новите условия, които предвижда законът.

Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Тръмп: Само САЩ и Китай са суперсили
Дата: 13/05, 09:50
Лоши са условията за туризъм в планините
Дата: 13/05, 09:50
Закопчаха криминално проявен от Варна разбивал и обирал коли по централните улици на града
Дата: 13/05, 09:48
Жилищата у нас са повече от домакинствата
Дата: 13/05, 09:40
53 деца са евакуирани след три взрива до детската градина в Горна Оряховица
Дата: 13/05, 09:33