Кадър: Нова, архив
Кюрдската екстремистка групировка „Ястреби за Свободата на Кюрдистан” (ТАК) пое отговорността за извършеното смъртоносно нападение в неделя в турската столица Анкара, съобщи bbc.com.
В онлайн изявление кюрдите заявиха, че атентатът, при който загинаха 37 души, е отмъщение за военните операции в предимно кюрдския югоизток.
От ТАК, която е в миналото е свързана с Кюрдската работническа партия (ПКК), вече разкриха, че стоят зад друг атентат в Анкара миналия месец.
Както е известно, властите в Турция обвиниха за последната атака ПКК. В неделя вечерта кола бомба избухна в оживен търговски район и транспортен център в Анкара. Освен 37-те жертви, десетки хора бяха ранени при експлозията и остават в болница.
От ТАК, която се бори за свободата на Кюрдистан написаха на своята интернетстраница (на кюрдски език), че експлозията в неделя не е била насочена към силите за сигурност и не е имала за цел да се убиват цивилни.
Въпреки това, от ТАК предупредиха, че цивилните жертви след техните атаки са неизбежни.
"Вечерта на 13 март самоубийствен атентат бе извършен по улиците на столицата на фашистката турска република. Ние стоим зад това нападение", казват от групироваката.
По-рано тази седмица турските власти обявиха, че са задържани 11 души във връзка с нападението.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
БАБХ пресече контрабанда на екзотични птици за стотици хиляди евро
Дата: 10/05, 15:55
Калфин: Защо в България месо и млечни продукти са по-скъпи, отколкото в други държави от ЕС?
Дата: 10/05, 15:411 Коментар
„Суис“ планира да съкрати 10 на сто от служителите си в администрацията
Дата: 10/05, 15:22
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 15:20
ДБ: Ще изискваме прозрачност и прецизност при избора на членове на ВСС
Дата: 10/05, 15:01