Москов обещава: На 1500 лв. увеличаваме заплатите в спешната помощ


24/03/2016, 17:22

Илюстрация Булфото

Всеки лекар, работещ в спешно приемно отделение, ще получава 1500 лева средна заплатата, а медицинската сестра по 900 лева.

Това обеща здравният министър Петър Москов, който с премиера Борисов откри новото модерно спешно приемно отделение към УМБАЛ „Света Анна” в столицата, съобщава nakratko.bg.

Здравният министър Петър Москов изтъкна, че са осигурени повече средства за спешната помощ. С отпуснатите 20 млн. лева всъщност се финансирало увеличение на заплатите в спешната помощ, както и възможността да има такива спешни отделения като новооткритото.

Москов се зарече, че в следващите две години всяко спешно отделение в България ще изглежда по този начин.

Новото отделение разполага с площадка и хеликоптер, като превозът с хеликоптера ще се заплаща с държавни пари.

"Това е инвестиция за 1 млн., която е напълно достатъчна за покриване на всички стандарти”, заяви пред журналисти директорът на болницата д-р Славчо Близнаков.

По думите му, хеликоптерите са стандартен транспорт и осигуряват адекватна помощ за пациентите.

Здравният министър изтъкна още, че ако съдебният иск срещу стандарта по спешната медицина успее, той ще се преработи и ще влезе в сила, тъй като е в полза на пациентите.

По думите му за извънболничната помощ са осигурени 15 % повече средства през настоящата година и не би следвало да има повод за протести.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Автобус №46 във Варна ще се движи с ново разписание в делничните дни
Дата: 08/05, 17:40

България с най-голям капацитет за съхраняване на електроенергия в батерии на Балканите
Дата: 08/05, 17:35

Екип на пожарната във Вълчи дол спаси над 20 животни от горяща постройка
Дата: 08/05, 17:19

Жена от Пловдив намери и върна загубен портфейл с над 1000 евро
Дата: 08/05, 17:13

Ежедневно се извършват обходи и проверки в района на огромното свлачище край Смолян
Дата: 08/05, 17:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия