Снимки: bTV
Първият сондажен кораб, който ще търси нефт и газ в българския участък на Черно море, беше представен днес в Бургас.
Корабът "Нобъл Глоубтротър II" е един от двата сондажни кораба, които ще извършват проучване на нефт и газ в Черно море. За това правителството отпусна сумата от 100 млн. евро, съобщи bTV.
До няколко дни той ще тръгне за Северното Черноморие, за блок Хан Аспарух, срещу нос Галата във Варна.

Корабът е толкова голям, че се е затруднил при преминаването си през Босфора и се е наложило да премине на няколко части, а на бургаското пристанище е бил досглобяван.
Наемът за него на ден е 220 000 евро, има 180 души екипаж, дълъг е 190 метра и има хеликоптерна площадка. Може да сондира през 3 км морска дълбочина, а у нас ще сондира през 2 км морска дълбочина и на 4 км в скала на дъното.
Премиерът Бойко Борисов пожела днес попътен вятър на кораба и каза, че се надяват с евентуалните открития на природен газ да се реши проблемът с диверсификацията на газ и горива в България.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 10/05, 06:30
По-високи температури, но отново с превалявания по Черноморието на 10 май
Дата: 10/05, 06:00
Спортът по телевизията в неделя 10 май
Дата: 10/05, 05:00
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 05:00
Хороскоп за неделя: Овен - успех; Близнаци - споделяне; Лъв - социални контакти; Скорпион - планиране; Риби - интуиция
Дата: 10/05, 04:30