Обявиха колко милиона трябват, за да бъде завършен стадион „Варна“! Ето кога ще е готов


27/06/2016, 11:50

Редактор: Веселин Златков

e-mail: [email protected]

50 милиона лева са необходими за завършването на стадион „Варна“, стана ясно днес на пресконференция в общината. В нея участваха представителят на общината в Общото събрание на акционерите на Спортен комплекс „Варна“ АД Димитър Карбов, председателя на Общинския съвет Тодор Балабанов и шефа на комисия „Младежки дейности и спорт“ към Общинския съвет Мартин Байчев.

„За довършване на съоръжението са необходими 50 млн. лева. 20 млн. от тях ще осигури търговска верига в града. Стадионът ще е с капацитет от 22 000 седящи места, с възможност за допълнителни още 6000, с всички необходими екстри. Той ще е най-модерния у нас в следващите 50 години. Трябва да започне да функционира през 2018 или 2019 година“, заяви Карбов.

Разбра се още, че са предвидени 80 декара за подземен паркинг на 4 етажа и 60 декара зелени бизнесплощи, върху които ще бъде построено и лятно кино.

Продажбата на имоти, които са включени в капитала на “Спортен комплекс – Варна” АД за завършване на стадиона, не стои на дневен ред. Това каза председателят на Общинския съвет Тодор Балабанов: "Знаете, че има особен ред при продажбата на такива имоти - иска се решение от Общинския съвет. Към момента няма отправено такова искане".

"В момента сме в заключителната фаза на това спортно съоръжение, което е важно не само за нас, но и в национален мащаб. До момента разполагаме с 20 милиона, с които продължаваме да работим. Може би малко повече от половината работа е свършена. Досега основно дейностите бяха под земята и оставаха незабелязани. Сега вече започваме изграждането на трибуните от източната част, после ще се строи на северната и ще се завърши в западната. Всеки варненец ще може да ги види с очите си", каза пък още Димитър Карбов.

Той представи доклада за текущото състояние в дружеството и перспективите за завършването на стадион “Варна”. Твърде вероятно е да се увеличат цените на имотите, тъй като определено има инвестиционен интерес към тях. Ръководството и акционерите в “Спортен комплекс – Варна” АД продължават активно да търсят подходящи форми за осигуряване на средства и по последни разчети на дружеството. На съветът на директорите на компанията е възложено да търси варианти за финансиране чрез "кредитиране от външни институции, емитиране на облигации или нови акции, продажба на активи и всички други възможни форми за привличане на финансов ресурс, с оглед изпълнение на задачите на дружеството, пише в доклада си Карбов.

Относно плана да се разшири стадионът с още 6000 седящи места, които да бъдат добавени към предвидените 22 000 седалки, Карбов призна, че проектът позволява това да се промени. "Това е възможно при изявен интерес и необходимост. Конструкцията е предвидена така, че да може да бъде разширена. Но нека реализираме първо основното задание. Паркингът пък ще даде възможност за ползване от околните обекти. Ще осигури достатъчно места за всички прилежащи места към Спортния комплекс. За нас е изключително важно да има пълна прозрачност по тази тема, защото в годините се насложи, че има някакво задкулисие, което е свързано с цялата история със строителството на стадион "Варна". Искаме да избегнем всички спекулации и недобросъвестни коментари, които се сипят за стадиона. През годините те са на базата на невярна, неточна и злонамерена информация от страна на различни субекти. Нашата идея е да покажем прозрачност в работата на Общинския съвет“, завърши Карбов.

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Преподавателят по наказателно право в СУ проф. Пламен Панайотов: Въпросът не е кой ще прави номинациите, а какви хора ще бъдат излъчени
Дата: 12/05, 00:00

Двама убити и шестима ранени при стрелба в Ница
Дата: 11/05, 23:55

Гърция иска да ограничи масовия туризъм в популярни дестинации в страната
Дата: 11/05, 23:49

Виктор спечели тази вечер в "Като две капки вода", но не се класира във финалната четворка
Дата: 11/05, 23:42

Любослав Пенев отправи емоционален призив в личния си профил
Дата: 11/05, 23:35

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия