Снимка: Булфото, архив
В Сочи започна 34-тата среща на Съвета на министрите на външните работи на страните-членки на Организацията за Черноморско икономическо сътрудничество, която е последната от руското председателството на организацията. Българската делегация за срещата на Съвета на министрите ще бъде ръководена от министър Даниел Митов. В рамките на Съвета на външните министри на ОЧИС първият ни дипломат се очаква да проведе двустранни срещи с домакина – руския министър на външните работи Сергей Лавров, както и с министрите на външните работи на Република Турция Мевлют Чавушоглу и на Република Молдова Андрей Галбур, съобщава "Блиц".
„Задачата, която съм му поставил е да нормализира, ако е възможно разбира се, крайно острата позиция на Русия към България, както и нашата към тях и превръщането в най-големия враг на Балканите за Русия”, каза пред журналисти в парламента министър-председателят Бойко Борисов по този повод.
„Президентът Путин и Медведев ходят в Атина, Белград и Будапеща, заобикалят ни, с което се създава едно излишно напрежение”, обясни Борисов. По думите му, политиката на страната ни трябва да е балансирана спрямо всички.
„Това е среща на външните министри, така че руският външен министър Лавров има среща и с турския външен министър и с българския и предполагам на 4 очи с всички. Ние имаме да решава енергийни проекти с тях. Имаме да решаваме доста неща в областта на визовия режим и облекчаването му. Знаете има и санкции, тази година няма да паднат, но догодина поне да се облекчат в сферата на селското стопанство, защото там търпим огромни загуби към момента”, обясни премиерът.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Иван Тренев: Ботев не е убит от турците, а от Никола Обретенов
Дата: 11/05, 10:30
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 11/05, 10:30
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 11/05, 10:30
Николай Сандев: Ромите са жертви на геноцид - над 1 млн. губят живота си
Дата: 11/05, 10:28