Снимка Булфото
Две деца и възрастен загинаха в индийската столица след като покритите със стъкло дълги връзки на въздушни хвърчила се омотали около вратовете им и ги прерязали, съобщиха от полицията.
Трагедията се разигра на празника по случай Деня на независимостта и накара правителството в Делхи да издаде забрана за производство, продажба и съхраняване на острите като бръснач връзки, използвани, за да срязват хвърчилата на конкуренти, пише Пик.
Правителството обяви, че всеки, хванат с такива връзки, наричани „манджа”, е заплашен от 5 години затвор и 100 000 рупии (1500 долара) глоба.
Загиналите деца – на 4 и на 6 години, са пострадали при различни инциденти в Делхи в понеделник докато изправени са гледали хвърчилата през подвижните покриви на автомобили. 22-годишен мъж също е загинал при аналогичен случай докато карал мотоциклет. Друго петгодишно дете и полицай бяха сериозно ранени при злополуки с връзки на хвърчила.
Пускането на хвърчила е много популярно в Деня на независимостта. Самите хвърчила често са с цветовете на индийското национално знаме. Някои индийски щати вече забраниха опасните режещи връзки след подобни инциденти.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Премиерът: Първото заседание на новото правителство ще е още днес
Дата: 08/05, 12:45
Иван Бакалов: Радев може да свърши като Виденов
Дата: 08/05, 12:25
Социолог: ГЕРБ и ДПС са по-меката опозиция. Това е опит да пресекат реваншистки устрем
Дата: 08/05, 12:18
Гюров предаде властта на Румен Радев, завеща му и специална папка
Дата: 08/05, 12:15
Фалшиви съобщения за глоби от КАТ крадат пари и лични данни
Дата: 08/05, 12:041 Коментар