Хакер разбил системата на НАСА, за да разкрие секретни данни за НЛО


07/09/2016, 12:12

Преди 16 години Гари Маккинън е обикновен системен администратор в Шотландия, без публична известност, който работи и не създава проблеми на властите, пише 24 часа.

След като прочита книгата „Наръчник на Хакера" обаче в главата му започват да се въртят идеи и планове за нещо специално. Той признава, че още преди това е имал интереси в областта на уфологията - интересувал се е от всичко по темата, свързано с НЛО. Гари прочита интервюто на бившата служителка на НАСА Дона Хиър, че в космическия център "Джонсън" на НАСА се пазят сурови, необработени снимки на НЛО, които после се обработват от специалисти, за да бъдат премахнати необичайните обекти, заснети на тях, преди снимките да бъдат публикувани официално от НАСА. Тази информация и софтуерните му умения водят до един от най-големите хакерски пробиви в системата на НАСА и на Пентагона, а името му става известно след залавянето му през 2002 година. От февруари 2001 до март 2002 г. той успява да проникне в 97 компютъра на НАСА и на военните в САЩ.

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 



Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 08/05, 05:20

Спортът по телевизията в петък 8 май
Дата: 08/05, 05:00

Хороскоп за петък: Овен - планиране; Лъв - инициатива; Стрелец - нови познанства; Козирог - дисциплина; Риби - чувствителност
Дата: 08/05, 04:30

На 8 май през 1886 г., търсейки лек за главоболие, фармацевтът Пембъртън създава Кока-Кола
Дата: 08/05, 04:00

Рожден ден празнува Анета Сотирова
Дата: 08/05, 03:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия