Илюстрация Булфото
По закон от 1 ноември всички шофьори трябва да карат с автомобилите си със зимни гуми. Заради лошото време и ниските температури много от водазите вече предприеха смяна на летните гуми. Специалистите пък напомнят, че не трябва да се чака първият сняг, за да се заемем с това. "Зимните гуми имат по-голямо сцепление с пътната настилка, което е важно при лошите атмосферни условия и ниските температури, заяви пред БНР Емил Панчев, председател на Съюза на българските автомобилист, цитиран от BulNews.
Според него най-опасно е при задръствания в случаите, в които има ненавременна смяна на гумите. Важно е да се направи и проверка на спирачките. "Ако зимните гуми са съхранявани неправилно, за по-голямата устойчивост на автомобила са необходими нови. Тяхната цена зависи от размера на гумите, качеството им и тяхната марка", обясни още той. За повечето автомобили е около 100 лева за едната гума. Правилно е да ги сменим всичките, най-добре е за спирачния път. В краен случай, като вариант - две по две гумите трябва да бъдат еднакви - предни и задни.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Започнало е възобновяване на жп превозите в Германия
Дата: 24/06, 08:52
Има сигурно решение за високия холестерол
Дата: 24/06, 08:40
Шефът на ДАНС - Варна: За да се отмени заповед за екстрадиция, трябва това лице да донесе повече полза на държавата, отколкото вреда
Дата: 24/06, 08:33