Принц Маха Вачиралонгкорн, който е законен наследник, ще наследи на трона починалия си баща – крал Пхумипхон Адунядет.
63-годишнияг Вачиралонгкорн обаче обяснил, че не иска да бъде коронован веднага, тъй като се нуждае от повече време за траур за баща си. Това съобщи премиерът на Тайланд Прают Чан-Оча, който е имал среща с бъдещия престолонаследник в събота. 96-годишният Чан-Оча временно ще е на трона и ще управлява, докато Маха встъпи в длъжност.
Както е известно, кралят на Тайланд почина на 89 години на 13 октомври в Банкок. Той управлява страната в продължение на почти 70 години, пише Life.ru.
Траурът за мъртвия монарх ще бъде една година, пише Life.ru. Всички жители на страната по разпореждане на властите трябва да бъдат облечени в черно, а туристите са помолени да се съобразят с изискванията във връзка със смъртта на монарха.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Транспортният министър разпореди незабавна проверка след тежката катастрофа на магистрала „Хемус“
Дата: 12/05, 10:40
Илиан Илиев определи групата на Черно море за мача на "Тича"
Дата: 12/05, 10:36
Назарян: ГЕРБ-СДС ще подкрепи трите законопроекта, касаещи устройствения закон на съдебната власт
Дата: 12/05, 10:32
СДВР за катастрофата с жертва край София: Водачът на автобуса е дал положителна проба за наркотици
Дата: 12/05, 10:281 Коментар
ПБ няма да съкращава държавната администрация и да замразява заплати
Дата: 12/05, 10:20