Районната прокуратура в Силистра се е самосезирала след предаване на „Шоуто на Слави“ и публикация във в. „Труд“, в които са представени несъответствия в протоколи на секционни избирателни комисии в Силистра от референдума.
Разпоредени са проверки на три протокола на СИК по член 169 от Наказателния кодекс за евентуално извършено престъпление на лице от състава на избирателна комисия, което по какъвто и да е начин преправи резултат от избори или референдум. За това деяние законът предвижда наказание лишаване от свобода от 1 до 5 години.
Проверките са възложени на икономическа полиция в Силистра. Освен за деяние по член 169 от НК, проверките са възложени и с оглед събиране на данни за документно престъпление.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Радан Кънев: Има ясен знак, че Радев няма намерение да демонтира модела "Пеевски"
Дата: 07/05, 18:26
„Аз Вярвам и Помагам“ събра 24 000 кг капачки във Варна
Дата: 07/05, 18:21
Обявиха къде ще спира тока във Варна и региона до 15 май
Дата: 07/05, 18:19
СЗО: Пет случая на хантавирус, регистрирани на круизен кораб, са потвърдени
Дата: 07/05, 18:05
Спешна помощ София поема медицинското обезпечаване на Giro d'Italia 2026
Дата: 07/05, 17:52