„Последният връчен мандат на президента е на Реформаторския блок. Това са наши коалиционни партньори в последните две години и е съвсем нормално да проведем един разговор. Ние ще направим среща в Реформаторския блок. Ще направим този разговор, защото политическата етика го изисква”. Това заяви в студиото на „Здравей, България” зам.-председателят на ГЕРБ Цветан Цветанов.
И призна: „В момента сме в политическа криза, въпреки че не се говори за нея, защото имаме подадена оставка и се правят опити за съставяне на правителство в 43-то Народно събрание”.
А дали ГЕРБ ще участва в съставянето на правителство на Реформаторския блок?
„Възможностите са много малки, но трябва да проведем тези разговори. Като процентно съотношение можем да сложим 20:80 в полза на несъставяне на кабинет”, добави Цветан Цветанов.
Целия разговор гледайте във видеото.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Опитват да разбият градоносен облак, преминаващ над община Сливен
Дата: 12/05, 18:28
"Монти Мес" с ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 12/05, 18:20
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 12/05, 18:20
Район "Приморски" с предупреждение за Маратон „Варна 2026“
Дата: 12/05, 18:17
Пентагонът: Войната на САЩ в Иран досега е струвала 29 милиарда долара
Дата: 12/05, 18:06