Нова схема! Джебчийките ни обират с ревящи деца


20/12/2016, 15:49

Трикът на джебчийките, който тази година ще ни прилагат ударно, е да ни обират с ревящи деца, съобщава „Телеграф”.

Схемата е следната: отивате в магазин или мол, за да купувате подаръци. Респективно носите повече пари. Изведнъж край вас започва да се запъва и да реве добре облечено дете, което вдига страшен шум, всички го гледат. Е, докато го гледат, става опразването на чанти и портфейли. Това разказаха топкриминалисти, цитирани от „Телеграф” и "Бул Нюз".
Те са засекли още, че преди няколко дни на летище София са кацнали самолетите с опитните крадци, които действат в чужбина.
„Интересното е, че за тези празници половината предпочетоха да останат в Германия заради коледния базар и в Англия”, допълниха ченгетата.
„Джебчийките мразят шума и вниманието. Предпочитаха да пипат меко, да се сливат с тълпата. Научиха се да се обличат по последна мода и така по лъскавите молове никой не ги забелязва. Сега, за да се улеснят, вкарват и деца в схемата с вниманието, обръщат начина на работа”, разказаха разследващи.
Джебчийките се движат по тройки – две жени и едно дете. Рядко били случаите, когато водят още един малчуган. Щом забележат, че някой добре облечен човек се е спрял на даден щанд – атакуват.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



С превалявания и максимални 18 градуса във Варна на 9 май
Дата: 09/05, 06:00

Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 05:30

Спортът по телевизията в събота 9 май
Дата: 09/05, 05:00

Хороскоп за събота: Близнаци - информация; Дева - баланс; Скорпион - внимание; Козирог - уединение; Водолей - гъвкавост
Дата: 09/05, 04:30

На днешната дата през 1913 г. България предава на Румъния Силистра и 3 км около града
Дата: 09/05, 04:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия