Община Варна се обяви за зона без бежанци! Местният парламент прие декларация срещу настаняването на емигранти


20/12/2016, 16:38

снимка Дарик
Варненският Общински съвет прие почти с пълно единодушие декларация, с която категорично се обявява против настаняването на бежанци на територията ѝ и изграждането на центрове за прием на емигранти. Предложението беше направено от общинския съветник Димитър Карбов. На днешната сесия то получи подкрепа от съветниците от най-голямата група в съвета, тази на ГЕРБ. Лидерът на тяхната фракция в местния парламент Марица Гърдева обяви, че декларацията съвпада с изказванията на кмета на града Иван Портних по темата и категоричните му думи, че във Варна няма да се прави бежански център. „Мое лично мнение е, че като туристически град трябва да се предпазим от такива гости”, добави Гърдева. При гласуването на декларация само двама съветници гласуваха „въздържал се”.
Ето и текста на документа:
                                                                                    ДЕКЛАРАЦИЯ
    
     Ние, общинските съветници в Общински съвет – Варна, изразяваме загриженост и тревога, че нашият град може да се окаже потърпевш от мощния мигрантски поток, който тече към Европа.
     Предвид собствените ни икономически, финансови и социални проблеми, категорично сме против превръщането на Община Варна в жертва на нарастващата международна и хуманитарна криза.
     Декларираме, че НЕ желаем на територията на община Варна да се настаняват лица с различна религиозна, етническа и културна принадлежност от чужди държави на територията на община Варна в центрове за настаняване, общежития или други организационни форми за настаняване на чужденци с предоставено убежище или международна закрила.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Зоров: Мерките за контрол на цените са в правилната посока, но ножицата при надценките трябва да се свие
Дата: 12/05, 19:58

Верижна катастрофа на магистрала "Хемус"
Дата: 12/05, 19:421 Коментар

Привикват българския посланик в Скопие заради термина "северномакедонски"
Дата: 12/05, 19:343 Коментара

Транспортният министър въведе временни ограничения върху плащанията и поемането на нови задължения
Дата: 12/05, 19:27

Богомил Николов: Мерките за цените овластяват институциите, не потребителите
Дата: 12/05, 19:15

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия