Григор Димитров започна новия сезон по възможно най-добрия начин.
Българската звезда в тениса спечели титлата в Бризбейн след 6:2, 2:6, 6:3 срещу №5 в света Кей Нишикори (Яп), от когото имаше три загуби в три мача.
За първи път в кариерата си Димитров победи трима от топ 10 в ранглистата в един турнир. Титлата за таланта от Хасково е пета в АТП и първа от 2014 г.
Пробив във важен момент се оказа достатъчен за Димитров в третия сет на финала в Бризбен и бившият спортист №1 на България не пропусна шанса си.
В понеделник Григор ще бъде 15-и в световната ранглиста и ще изпревари в класацията своя идол Роджър Федерер (Швейц), с когото непрекъснато е сравняван заради стила си на игра.
/24 часа
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
С 10 евро за двама на плаж Palmero beach
Дата: 24/06, 12:20
200-килограмов дрон се разби в черноморски град в Турция
Дата: 24/06, 12:132 Коментара
На Еньовден честваме лечебната сила на растенията
Дата: 24/06, 12:11
Земетресение от 5,3 по Рихтер в Егейско море
Дата: 24/06, 11:59
Пуснаха снимки на убитите в Угърчин
Дата: 24/06, 11:571 Коментар